Avaleht » Veerev pall (ZORB)

Veerev pall (ZORB)

OÜ Peoparadiis pakub Teile võimalust veereda suure täispuhutava ZORB-palliga nii tasasel maal, vees kui ka mäest alla. Sõita võivad kõik, kel julgust ja soovi ennast proovile panna. ZORB-pall on suure, kuni 3 meetrise läbimõõduga pall, mis pumbatakse täis õhku. Palli sisemusse jääb 2 x 2 meetrit ruum, kus viibib inimene.

  • Täiskasvanutele pakume võimalust veereda alla mäest, kus inimene on kinnitatud palli sisemusse rihmadega.
  • Lastele pakume palli sees jooksmist tasasel maal nii üksi kui ka kahekesi.

Sammuti on võimalus palli sisemuses veereda vee peal. Siinjuures on oluline oskus ujuda!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ZORB see on täispuhutav läbipaistev sfäär läbimõõduga 3,2 m, mille tuumaks on 2m isoleeritud kapsel. Vaba ruum nende vahel täidetakse õhuga. Täitmiseks kulub aeg kuni 5 min. Kahe sfääri vahe püsib suure koguse elastniitide abil, millel on omadus pimedas helendada. Vahemaa sfääride vahel on – 60-70cm, ja sellest piisab, et luua amortiseeritavat õhulist patja. ZORB`i kest ja sisekapsel on tehtud läbipaistvast PHV-st või poliuretaanist. ZORB`i läbimõõt on 13 kuupmeeteri ja kaal alates 70 kuni 80 kg, sõltub kasutatavast materjalist.
ZORB-i AJALUGU
1973. aastal prantsuse insener Grille Ebersolle leiutas ja patenteeris labipaistva plastik palli inimese allaveeremiseks kungastest ja muudest korgustikest – „La BALLULE” (Imeparane Sfaar). On huvitav, et luus inimese sisenemiseks palli sisse…pandi lukku. 1980. aastal Ebersolle suurendab palli labimootu kuni 4 meetrini ja 1985. aastal – 6 meetrini. Sellises pallis laskub ta alla algusel 10-meetrilisest kosest, ja seejarel – Fudzijamast Jaapanis. Iga aastaga tehti palli konstruktsioonis uusi lisandeid. Kogemuste kaigus oli kindlaks tehtud, et parimad materjalid palli valmistamiseks on PVH (polivinuulhlorium) ja PU poliuretaan). Oli valja arvutanud palli optimaalne suurus – 3m 20sm, nooride arv, seina paksus ja palju muud. Tulemuseks 90-ndate alguseks maailm sai 3 palli pohilist versiooni, millel on erinevad nimetused, aga uldiselt on sarnased tooded.